Divinity: Original Sin II – nowy pupilek recenzentów

14 września br. Larian Studios wypuściło na rynek Divinity: Original Sin II, czyli klasyczną grę RPG z systemem turowym oraz z dużym poziomem trudności. Jest to kontynuacja lubianej pierwszej części wydanej w 2014 roku.

W grze przenosimy się znowu do krainy Rivellon, gdzie jednak akcja drugiej części rozgrywa się ok. tysiąc lat po wydarzeniach pierwszej części. Wcielamy się tym razem w postać, która korzysta z mocy źródła. Bohater, którym sterujemy, w dalszym ciągu ucieka przed Zakonem, który cały czas depcze mu po piętach. Równocześnie próbuje uratować świat śmiertelników przed inwazją potworów z Pustki.

 

Dostępne są również dwa tryby gry:

  1. Tryb kooperacja dla maksymalnie czterech osób, w którym to bohaterowie mogą nawet obrócić się przeciwko siebie ze względu na odmienne tła biograficzne oraz cele postaci.
  2. Belgijskie studio przygotowało dla graczy tryb PvP, gdzie czteroosobowe grupki walczą na specjalnie przygotowanych arenach. Gracze, korzystając z gotowych bohaterów walczą w równych konkurencjach ( Free-for-All, Capture the Flag czy King of the Hill).

Recenzje na temat Divinity: Original Sin II są bardzo wysokie. Gracze uważają, że jest to nie tylko najlepsza gra roku, ale i najlepsza gra RPG jaka kiedykolwiek powstała. Można spędzić wiele godzin w genialnie zaprojektowanej fabule czy przy eksplorowaniu otwartego świata. I dlatego ta gra ma  dużo pozytywnych recenzji i ocen i dlatego gracze stawiają ją na pierwszym miejscu w śród najlepszych RPG-ów w historii

Dodaj komentarz